Reklama

Wysyłają roznegliżowane zdjęcia znajomym, ale też przypadkowo poznanym osobom. Pleszewska policja ostrzega

Opublikowano: 18 czerwca 2021 08:00
Autor:

Wysyłają roznegliżowane zdjęcia znajomym, ale też przypadkowo poznanym osobom. Pleszewska policja ostrzega - Zdjęcie główne

Niedawno w Centrum OHP zorganizowano spotkanie, podczas którego poruszano problem przemocy seksualnej wśród młodzieży. Problemem jest m.in. sexting

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przemoc seksualna wśród młodzieży – to temat przedwakacyjnego spotkania podopiecznych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie z asp. Moniką Lis-Rybarczyk - asystentem Zespołu ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Policjantka ostrzegała m.in. przed sextingiem.

Reklama

- Spotkania z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie są organizowane w naszej placówce regularnie. Powodem są pojawiające się coraz to nowe zagrożenia, przed którymi przy udziale funkcjonariuszy ostrzegamy naszych podopiecznych. Narkotyki, dopalacze i alkohol to podstawowe problemy, z którymi boryka się współczesna młodzież - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Pleszew. Policja ostrzega młodzież przed sextingiem

Niedawno w Centrum OHP zorganizowano spotkanie, podczas którego poruszano problem przemocy seksualnej wśród młodzieży.

CZYTAJ TAKŻE: Edukować – czy udawać, że nie ma tematu? Co nasze dzieci wiedzą o seksie?

Jak ostrzegają policjanci, ostatnio coraz większym problemem staje się przemoc seksualna wobec rówieśników, a tzw. sexting wkroczył z impetem w wirtualny świat. Trzeba jednak pamiętać, że w internecie wbrew pozorom - nigdy nic nie ginie.

 - Sexting, niestety, jest coraz popularniejszy wśród młodych ludzi w wieku 15-18 lat. Polega m.in. na wysyłaniu przez telefon czy komunikatory społeczne nagich lub roznegliżowanych zdjęć nie tylko osobom znajomym, ale i też przypadkowo poznanym. Te nierzadko są przesyłane dalej i trafiają do internetu. Co się z nimi może dalej dziać? Mogą trafić do znajomych i obcych osób, które też będą dalej je rozpowszechniać. Mogą też po latach trafić na przykład do pracodawcy i zdyskredytują one  w jego oczach taką osobę - wyjaśnia asp. Monika Lis-Rybarczyk.

Pleszew. Co grozi za sexting?

Z doświadczenia specjalistki do ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii pleszewskiej komendy wynika, że ofiary tego rodzaju działań przeżywają ogromną traumę. Są upokarzane przez najbliższe otoczenie - szykanowane, wyśmiewane i zastraszane. 

Polskie prawo chroni osoby poszkodowane w ten sposób, a za publiczne rozpowszechnianie m.in. nagich zdjęć i filmów sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Jest jednak jeden poważny minus - o ile policji na ogół udaje się złapać sprawcę, to nikt nie jest w stanie sprawdzić, ile przypadkowych osób zapisało zdjęcia i filmy na dyskach własnych komputerów i czy w przyszłości znów nie będą udostępniane…

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.