Reklama

Reklama

Szymanowice, Tomice. Kasa jest. Robią drogę!

Opublikowano: pon, 21 cze 2021 09:00
Autor:

Szymanowice, Tomice.  Kasa jest. Robią drogę! - Zdjęcie główne

Trwają prace na trasie Szymanowice - Tomice

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Roboty na trasie Szymanowice – Tomice pochłoną 2,2 mln zł, z czego 1.087.956 zł - to wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama

O tym, że gmina otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, już informowaliśmy. Teraz załatwiono formalności.

– Gizałki zawarły z wojewodą wielkopolskim umowę o udzielenie dofinansowania zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej Szymanowice-Tomice” - mówi Robert Łoza. I precyzuje. - Kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 1.087.956 zł. To stanowi 50% szacowanego kosztu inwestycji. 

Inwestycja na trasie Szymanowice – Tomice - obejmuje wykonanie na odcinku 1,5 km nowej nawierzchni asfaltowej o szerokości 5 m wraz z ciągiem pieszo-rowerowym, wymianę przepustów drogowych, budowę kanalizacji deszczowej i zjazdów, a także przebudowę skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 442. Roboty już trwają.

- Celem projektu jest poprawa warunków bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwiększenie dostępności komunikacyjnej, poprawa dojazdu do obiektów użyteczności publicznej oraz wzrost atrakcyjności mieszkaniowej i inwestycyjnej – tłumaczy wójt Łoza.

Roboty wykonuje firma budowlano-usługowa Eko-Bud z Lisewa. To z jej pełnomocnikiem - Jackiem Majdeckim – wójt, Robert Łoza podpisał umowę na wykonanie inwestycji. Kosztorys budowy drogi Szymanowice – Tomice opiewał początkowo na 3,6 miliona złotych. Tymczasem w budżecie Gizałek na ten rok zarezerwowano jedynie 1,2 miliona. Dlatego wszyscy liczyli, że ogłoszony przetarg na wykonawstwo robót - przyniesie miłą niespodziankę… Tak też się stało. Do przetargu stanęło aż 11 firm. Najkorzystniejsza oferta była niższa od ceny z kosztorysu i wyniosła 2,2 mln. zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.