Reklama

„Region czysty na 6" Nagrodzeni gmina i szkoła

Opublikowano: 12 czerwca 2021 15:00
Autor: | Zdjęcie: ZGO Jarocin

„Region czysty na 6" Nagrodzeni gmina i szkoła - Zdjęcie główne

foto ZGO Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wśród wyróżnionych gmina, szkoły i uczniowie z powiatu pleszewskiego.

Reklama

Chocz (w kategorii najlepsza gmina) i Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu (w kategorii najlepsza placówka oświatowa) zwycięzcami III edycji konkursu „Region czysty na 6”. 

Podsumowanie III edycji konkursu „Region czysty na 6” odbyło się na terenie Zakład Gospodarki Odpadami - Wielkopolskiego Centrum Recyklingu w Jarocinie. Konkurencja była spora, bo w konkursie uczestniczyło blisko 15.000 uczniów z 80 szkół z 17 gmin. A efekt? Uzbierano 26 ton odpadów. 

Dla tych najbardziej zaangażowanych, trafiły nagrody. A na najwyższym podium znalazła się Szkoła Podstawowa im ks. Jana Twardowskiego w Kwileniu. Dodatkowo nagrodzono najlepsze placówki z każdej z gmin biorących udział w konkursie. W gronie tym znalazły się: Publiczne Przedszkole w Brzeziu i Zespół Szkół w Broniszewicach. Dla placówek oświatowych najbardziej zaangażowanych w zbiórkę odpadów, organizatorzy przewidzieli atrakcyjne vouchery na zakup sprzętu multimedialnego, o łącznej wartości 35 tys. zł.

- W związku z obecną sytuacją epidemiczną, która znacznie zmieniła naukę w szkołach, postanowiliśmy dać placówkom możliwość wyboru, jaki sprzęt elektroniczny jest im w tym momencie najbardziej potrzebny. Dlatego postanowiliśmy wręczyć vouchery na zakup sprzętu elektronicznego – podkreślił w trakcie uroczystości Witosław Gibasiewicz, prezes ZGO-WCR.

W kategorii najlepsza gmina po raz drugi najlepszy okazał się Chocz. Voucher w wysokości 2.000 zł na zakup sprzętu elektronicznego odebrał burmistrz Marian Wielgosik. Podczas uroczystości wręczono również nagrody burmistrza Jarocina oraz Fundacji na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL. Organizacja wyróżniła Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Kuźni i szkołę w Kwileniu. Placówki otrzymały prezent w postaci przedstawienia teatralnego „Ala na tropach recyklingu”.

        fot. ZGO w Jarocinie

Wyróżnienia przyznano również najlepszym uczniom. W gronie tym znaleźli się również osoby z naszego powiatu: Paweł Jakubowski – Zespół Szkół w Broniszewicach, Stanisław Obecny - Szkoła Podstawowa im. Jana Twardowskiego w Kwileniu oraz Amelia Wawroska - Publiczne Przedszkola nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie. Uczniowie, którzy uzbierali najwięcej odpadów w każdej z gmin, otrzymali słuchawki bezprzewodowe, zestaw gadżetów oraz pamiątkowe dyplomy.

Każdy kilogram uzbieranych przez uczestników konkursu puszek aluminiowych i nakrętek, to wartość 1 zł. Wyliczone w ten sposób środki ZGO sp. z o. o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, każdego roku przekazuje na cel charytatywny wskazany przez uczniów. Łącznie kwota z rozstrzygniętych 3 edycji konkursu wynosi 53.000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.