Reklama

Reklama

Powiat pleszewski. Starosta z absolutorium. „Wyszliśmy z epidemii obronną ręką” – mówi

Opublikowano: wt, 13 lip 2021 06:20
Autor: | Zdjęcie: arch. starostwa

Powiat pleszewski. Starosta z absolutorium. „Wyszliśmy z epidemii obronną ręką” – mówi - Zdjęcie główne

Starosta pleszewski Maciej Wasielewski nie miał problemów z otrzymaniem od radnych wotum zaufania absolutorium. | foto arch. starostwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogi – to ciągle najważniejsze wyzwania w powiecie. Zresztą większość ubiegłorocznych inwestycji – bo niemal 90 proc. – dotyczyła właśnie infrastruktury drogowej. I choć miniony 2020 rok był trudny ze względu na pandemię koronawirusa – starosta nie miał problemów z otrzymaniem od radnych wotum zaufania absolutorium.

Reklama

Drogi, drogi i jeszcze raz drogi. Tak inwestycyjne potrzeby kształtują się w powiecie. I ma to odbicie w podejmowanych zadaniach. O tym też m.in. rozmawiano podczas ostatniej - absolutoryjnej - sesji w powiecie pleszewskim.

Powiat pleszewski. Sesja absolutoryjna

Wystarczy wspomnieć, że większość ubiegłorocznych inwestycji – bo niemal 90 proc. – dotyczyła właśnie infrastruktury drogowej. Powstało 11,6 km nowych dróg i 4,5 km nowych chodników, ścieżek rowerowych lub ciągów pieszo-rowerowych. Największym wyzwaniem była przebudowa drogi nr 4348P Krzywosądów - Kucharki (dł. odcinka 7,630 km). Zadanie kosztowało 8.793.039,36 zł. A jak wiadomo, przy każdej inwestycji – ważne są właśnie kwestie finansowe. 

– Rok 2020 udało się nam zamknąć nadwyżką. Spłacamy systematycznie nasze zadłużenie, które na koniec ub. roku wynosiło 37 mln zł – i było tym samym o ponad 10 mln zł mniejsze niż jeszcze 5 lat temu – wyliczał starosta, Maciej Wasielewski.

Przyznał, że to był trudny rok.

- Mieliśmy zakażenia w Domu Pomocy Społecznej, ale poradziliśmy sobie. Wspólnie z gminami kupiliśmy pięć respiratorów do szpitala, gdzie stworzyliśmy oddział covidowy. Lecznica  w ubiegłym roku przyjęła 20 tysięcy pacjentów, a poradnie specjalistyczne obsłużyły 110 tysięcy chorych. Staraliśmy się pomóc pleszewskim firmom i pracownikom. Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie wypłacił ponad 33 mln zł dotacji i świadczeń z tarczy antykryzysowej - wyliczał starosta.

I twierdził: - Wyszliśmy z epidemii obronną ręką.

Co z kolei mówili podczas sesji sami radni? Przeczytasz o tym wkrótce w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa"

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

  obywatel

  Niech się czasami przejadą tymi nowymi drogami i chodnikami z otwartymi oczami, bo chwasty oraz trawa za chwilę zniszczy to za co płacimy z naszych pieniędzy. W starostwie tłumy pracowników a obsługa utrzymania dróg??? Może ktoś wie ile jest tam osób do pracy?

 • 3 miesiące temu | ocena +2 / -1

  Pytam

  Czy już wiadomo,kogo boi się starosta?

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Bob

   Może diabła! ;)

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

  ekonomist

  "Spłacamy systematycznie nasze zadłużenie, które na koniec ub. roku wynosiło 37 mln zł – i było tym samym o ponad 10 mln zł mniejsze niż jeszcze 5 lat temu – wyliczał starosta, Maciej Wasielewski." W takim tempie spłacać będziemy jeszcze spłacać przez prawie 20 lat !

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Ekonomista

   Oj słaby ekonomista, słaby ;)

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -6

   Tomasz

   Ekonomista tak, ale to uważasz że jak powinni się zachować? Nic nie robić rok, żeby od razu spłacić czy balansować jak teraz, żeby to było zrównoważone? Wiele wiele lat to 47 milinów długu się zbierało. Chwała obecnemu staroście, że jakoś z tego wychodzi, a nie umywa ręce.