Reklama

Pleszew. Nie spisałeś się jeszcze? W urzędzie ci pomogą! Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Opublikowano: 17 czerwca 2021 14:30
Autor: | Zdjęcie: arch. urzędu miasta

Pleszew. Nie spisałeś się jeszcze? W urzędzie ci pomogą! Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - Zdjęcie główne

W pleszewskim Ratuszu uruchomiono punkt, w którym mieszkańcy mogą liczyć na pomoc urzędników w wypełnieniu ankiety – w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. | foto arch. urzędu miasta

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pleszewskim Ratuszu uruchomiono punkt, w którym mieszkańcy mogą liczyć na pomoc urzędników w wypełnieniu ankiety – w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Działa w godzinach pracy urzędu, ale przyjść tu będzie można w niedzielę – 27 czerwca.

Reklama

Przypomnijmy: od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Wszystko potrwa jeszcze kilka miesięcy - do 30 września 2021 roku. To najważniejsze badanie statystyczne – nie tylko w Polsce, ale generalnie – w Europie i na świecie. W Polsce pierwszy taki spis odbył się w roku 1921 – i od tego czasu powtarzany jest co 10 lat. 

Pleszew. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Warto pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy. Możemy to zrobić sami – przez internet – niezależnie od pory dnia. Jeśli tego nie zrobimy – będzie musiał skontaktować się z nami rachmistrz spisowy. Warto podkreślić, że musi się on przedstawić respondentowi, ponadto posiada swój indywidualny identyfikator – dzięki czemu możemy zweryfikować – czy nikt nie próbuje nas oszukać.

Rachmistrzowie telefoniczni będą dzwonić z numeru 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. W razie wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności kontaktującego się z nami rachmistrza spisowego można jego tożsamość sprawdzić także na infolinii spisowej 22 279 9999, na stronie www.spis.gov.pl bądź w Gminnym Biurze Spisowym – w Pleszewie działa pod numerem telefonu 62 74 28 317. 

Pleszew. Gdzie jest gminny punkt spisowy?

Warto zaznaczyć, że wszyscy którzy nie wiedzą jak spisać się samemu przez internet – mogą przyjść do gminnego punktu spisowego, który mieści się w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

- Tam można dokonać samospisu z pomocą członków Gminnego Biura Spisowego. Wystarczy zabrać dowód osobisty – zachęca rzecznik urzędu Anna Bogacz.

Uwaga! Punkt uruchomiony zostanie także specjalnie w niedzielę 27 czerwca.

- Aby zapewnić większy dostęp do tych stanowisk, w dniu 27 czerwca 2021 r. (niedziela) pracownicy Gminnego Biura Spisowego będą pełnili dyżur w Ratuszu w godzinach od 8.00 do 14.00 – informuje rzecznik urzędu.

Pleszew. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Na koniec warto przypomnieć zachęty rządu do spisania się. Każda pełnoletnia osoba, która spisze się metodą samospisu przez Internet, może brać udział w LOTERII w terminie do 7 lipca br. – nagrodami są bony o wartości 500 zł i 1000 zł oraz 16 samochodów miejskich Toyota Yaris. 

- Zachęcamy do samospisu, bowiem każda gmina o najwyższym wskaźniku samospisu bierze udział w konkursie na najbardziej cyfrową gminę podczas NSP 2021 – dodaje na koniec także Anna Bogacz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.