Reklama

Morderstwo w Pleszewie. Szokujące informacje w sprawie. "Zadali 36 uderzeń nożem o długości 30 cm"

Opublikowano: 6 sierpnia 2021 10:55
Autor:

Morderstwo w Pleszewie. Szokujące informacje w sprawie. "Zadali 36 uderzeń nożem o długości 30 cm" - Zdjęcie główne

4 sierpnia w sądzie w Pleszewie odbyły się rozprawy - w związku z wnioskiem prokuratury o tymczasowy areszt

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pleszewska prokuratura podała szokujące informacje, jakie zebrali śledczy w związku z morderstwem, do jakiego doszło na ogrodach działkowych w Pleszewie. Zamordowany 43-latek otrzymał aż 36 uderzeń nożem o długości 30 cm.

Reklama

Przypomnijmy: do morderstwa w Pleszewie doszło w niedzielę 1 sierpnia.

Zgodnie z najnowszymi informacjami, do morderstwa 43-letniego mężczyzny doszło nad ranem na terenie ogrodów działkowych przy ul. Wierzbowej - sprawa wyszła na jaw wieczorem, gdy podjęto szeroko zakrojoną akcję służb.

Morderstwo w Pleszewie dokonane z wyjątkową brutalnością

Jak informowała nas wcześniej prokuratura, morderstwo dokonanano z wyjątkową agresją

- Potwierdzono szereg obrażeń wykazujących wysoki poziom agresji w wykonaniu ewentualnych sprawców - uderzenia były zarówno rękami, nogami jak i przy użyciu ostrego narzędzia i innych przedmiotów, jakie były na ogródku działkowym - mówił nam na początku tygodnia prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy prokuratry w Ostrowie Wlkp.

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Szokujące ustalenia w sprawie zbrodni. "Poziom agresji był wysoki" [FOTO]

Morderstwo w Pleszewie. Jest areszt dla trzech osób

Przypomnijmy: 4 sierpnia - w pleszewskim sądzie odbyły się posiedzenia w sprawie decyzji o tymczasowym areszcie dla trójki zatrzymanych osób, o jakie wnioskowała prokuratura 

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Posiedzenie w sądzie w sprawie zatrzymanych trzech osób [ZDJĘCIA]

- Prokuratura Rejonowa w Pleszewie  nadzoruje postępowanie przeciwko trojgu (26-letniej kobiecie, oraz 22- i 17-latkowi) mieszkańców Pleszewa podejrzanym o dopuszczenie zabójstwa na terenie ogródków działkowych w Pleszewie 43 letniego mężczyzny - informuje prokuratur Maciej Meler.

Przypomnijmy: w minionym tygodniu prokuratura postawiła całej trójce zarzuty.

Morderstwo w Pleszewie. Są zarzuty prokuratury. "Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem"

Morderstwo w Pleszewie. To był odwet

Jak informują śledczy, według zebranego materiału dowodowego, do morderstwa miało dojść w wyniku swoistego odwetu. Szokujące są ustalenia śledztwa. Według informacji prokuratury zamordowany miał otrzymać m.in. 36 uderzeń nożem o długości 30 cm.

- W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy prokurator, zarzucił trojgu zatrzymanych w toku postępowania osób, że działając wspólnie i porozumieniu we wczesnych godzinach rannych w dniu 1 sierpnia 2021 r., powziąwszy uprzednio informację o spowodowaniu przez 43-latka obrażeń ciała u 41 letniej kobiety (matki jednego z podejrzanych) udali się na teren ogródków działkowych w Pleszewie, gdzie zaatakowali śpiącego mężczyznę uderzając go nogami i pięściami, zadając uderzenia drewnianą pałką oraz metalową rurką, elementami metalowego grilla, ciężkimi kamieniami, a następnie zadali 36 uderzeń nożem o długości 30 cm w okolice klatki piersiowej, w wyniku czego pokrzywdzony doznał szeregu poważnych obrażeń ciała skutkujących jego zgonem - informuje prokurator Meler.

Niektóre przedmioty, jakimi był bity 43-latek porzucono.

- Opuścili teren miejsca zdarzenia zabierając ze sobą przedmioty, które służyły do popełnia powyższego czynu porzucając je w okolicznym zbiorniku wodnym - informuje prokurator.

Przypomnijmy: 4 sierpnia - odnaleziono porzucone dowody zbrodni na terenie cegielni w Nowej Wsi - chodzi m.in. o grilla i nóż, jakimi uderzany miał być 43-latek.

CZYTAJ TAKŻE: Morderstwo w Pleszewie. Znaleziono dowody zbrodni

Morderstwo w Pleszewie. Zatrzymani nie przyznają się do zabójstwa

- Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do stawianego im zarzutu zbrodni zabójstwa z szczególnym okrucieństwem, potwierdzili jednakże fakt pobicia pokrzywdzonego przedstawiając przy tym rozbieżne w zakresie osobistego uczestnictwa w zdarzeniu wersje - informuje prokuratura.

Przypomnijmy: jak informował z kolei 4 sierpnia media obrońca 22-latka, cała trójka zrzuca obecnie winę na siebie.

Morderstwo w Pleszewie. Jest areszt tymczasowy

Cała trójka, której postawiono zarzuty przebywa obecnie w areszcie.

- Celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania, jak również mając na względzie surową karę grożącą podejrzanym w wymiarze od 12 lat do kary dożywotniego pozbawienia wolności (w przypadku 17-latka do 25 lat pozbawienia wolności) Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Po zapoznaniu się z argumentacją oraz materiałem dowodowym przedstawionym przez Prokuratora Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec trojga podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy - informuje prokurator Meler.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.