Reklama

Kuchary – Macew. Niebezpieczne skrzyżowanie

Opublikowano: wt, 29 cze 2021 13:00
Autor:

Kuchary – Macew. Niebezpieczne skrzyżowanie   - Zdjęcie główne

Skrzyżowanie drogi gminnej Kuchary – Macew z powiatówką jest bardzo niebezpieczne. Często dochodzi tam do kolizji i wypadków. Zdaniem kierowców wszystko przez brak odpowiedniego oznakowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skrzyżowanie drogi gminnej Kuchary – Macew z powiatówką jest bardzo niebezpiecznie. Często dochodzi tam do kolizji, bo jak mówią miejscowi - brakuje odpowiedniego oznakowania.

Reklama

Skrzyżowanie w rejonie drogi gminnej Kuchary – Macew z powiatówką - jest niefortunne. Kierowcy notorycznie wymuszają na tej trasie pierwszeństwo.

– Rzeczywiście to skrzyżowanie jest niebezpieczne. Często dochodzi tam do wypadków, właśnie dlatego, że kierowcy wmuszają w tym miejscu pierwszeństwo przejazdu – przyznaje sołtys Macewa, Anna Goclik. I dodaje. – Ustawienie odpowiedniego oznakowania jest w tym miejscu potrzebne. Od strony Kuchar powinien być znak STOP. To, czy będzie respektowany, trudno powiedzieć. Okaże się w praktyce. Bardzo dużo tutaj zależy od samych kierowców, ich rozwagi – mówi Anna Goclik. 

Brakuje znaków 

Rozwiązaniem problemu - zdaniem mieszkańców - jest ustawienie w rejonie skrzyżowania drogi gminnej Kuchary – Macew z powiatówką odpowiedniego oznakowania. Miejscowych wspiera radny, Michał Balcer.

- Na wyżej wymienionym skrzyżowaniu dochodzi do wypadków spowodowanych nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu przez poruszających się drogą gminną Kuchary-Macew – obrazuje radny.

I tłumaczy, że mieszkańcy skarżą się, że samo skrzyżowanie jest słabo widoczne. Domagają się też ustawienia znaku B-20 „STOP” na skrzyżowaniu od strony Kuchar (od strony Macewa taki znak już jest) oraz umieszczenia na jezdni znaków poziomych: P-12 – „Linia bezwzględnego zatrzymania –STOP” na skrzyżowaniu drogi gminnej Kuchary – Macew z drogą powiatową 4327P . 

Poziome wyrysowali

Kto powinien zająć się oznakowaniem feralnego skrzyżowania? Wójt Gołuchowa - Marek Zdunek tłumaczy, że zgodnie z  ustawą o drogach publicznych - budowa, przebudowa, remont, utrzymanie i ochrona skrzyżowań różnej kategorii, wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi w pasie drogowym oraz urządzeniami bezpieczeństwa i organizacji ruchu, związanymi z funkcjonowaniem tego skrzyżowania - należy do zarządcy drogi. Czyli w tym przypadku powiatu.

– Dlatego interpelacja zostanie wysłana do Zarządu Dróg Powiatowych w Pleszewie - deklaruje Zdunek. Jednocześnie dodaje, że gmina zleciła już wykonanie oznakowania poziomego na przedmiotowym skrzyżowaniu od strony Kuchar.  – Dokładnie P-13 - linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów, a od strony Macewa P-12 - linia bezwzględnego zatrzymania – STOP – tłumaczy wójt. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.