Reklama

Kościelna Wieś. Zmiany w OSP. "Rezygnuję ze względu na złą atmosferę i postawę prezesa" - mówi Jan Grabarek

Opublikowano: 26 czerwca 2021 06:00
Autor:

Kościelna Wieś. Zmiany w OSP. "Rezygnuję ze względu na złą atmosferę i postawę prezesa" - mówi Jan Grabarek - Zdjęcie główne

Jan Grabarek (na zdj. z prawej) zrezygnował z sekretarzowania OSP Kościelna Wieś oraz z członkostwa w straży. - Rezygnuję ze względu na złą atmosferę i postawę prezesa (Waldemara Melerowicza - na zdj. z lewej – przyp. red.), która mi się nie podoba – mówi Jan Garbarek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jan Grabarek – zrezygnował nie tylko z sekretarzowania OSP Kościelna Wieś – ale też z członkostwa w straży. A zaznaczyć trzeba, że należał do niej 40 lat, a jego pradziadek i dziadek byli założycielami jednostki we wsi.

Reklama

Co się więc stało?

- Rezygnuję ze względu na złą atmosferę i postawę prezesa, która mi się nie podoba – mówi Jan Garbarek. 

Druhowie z OSP w Kościelnej Wsi mieli podsumować swoją działalność, zaplanować najbliższe miesiące i wybrać nowe władze. Ale nie to zdominowało ich zebranie.  

Kościelna Wieś. OSP. List 

Okazało się, że na spotkanie nie przybył długoletni sekretarz OSP Kościelna Wieś – Jan Grabarek. Przygotował za to pismo, które odczytał w jego imieniu - członek komisji rewizyjnej - Tomasz Pawlak. Co wynikło z pisma? Otóż Jan Grabarek złożył rezygnację nie tylko z zajmowanej funkcji, ale również z członkostwa w OSP. I tu należy nadmienić dla niewtajemniczonych, że Grabarek należał do straży od ponad 40 lat. To nie koniec. Jego pradziadek i dziadek byli założycielami OSP we wsi w 1908 roku. Skąd więc decyzja o rozstaniu się z ochotnikami?

- Rezygnuję ze względu na złą atmosferę i postawę prezesa, która mi się nie podoba – mówi Jan Grabarek, nie chcą na razie zdradzić nic więcej na ten temat. - Szczegóły zamierzam przedstawić w liście do wojewódzkich władz OSP – dodaje. 

Kościelna Wieś. Strażacy. Wybory

Po takim trzęsieniu ziemi na samym początku, jak w filmach u słynnego reżysera Hitchcocka - nadszedł czas wyborów władz OSP Kościelna Wieś. Prezes jednostki - Waldemar Melerowicz - zaproponował, żeby liczbę członków zarządu zmniejszyć z 11 do 8. Tak się też stało. I obecnie na czele miejscowej straży stoją: prezes Melerowicz, wiceprezes i naczelnik - Piotr Binek, wiceprezes - Marcin Binek. Sekretarzem i kronikarzem została Paulina Militowska, a skarbnikiem - Aleksander Kułton. Jest też gospodarz - Bożena Spaleniak, zastępca naczelnika - Mariusz Woźniak oraz członek zarządu - Krzysztof Dymalski. W komisji rewizyjnej zasiedli: przewodniczący - Wojciech Tyrakowski, wiceprzewodniczący - Tomasz Pawlak, sekretarz - Małgorzata Bińczyk. Wybrano także delegatów na gminny zjazd OSP. Zostali nimi - Małgorzata Binek, Marcin Binek, Waldemar Melerowicz i Bożena Spaleniak. Z kolei przedstawicielami OSP Kościelna Wieś w zarządzie gminnym OSP będą -  Waldemar Melerowicz i Piotr Binek.

Kościelna Wieś. Sztandar 

A co czeka strażaków z OSP Kościelna Wieś w najbliższym czasie? Tak jak zaproponował prezes jednostki i proboszcz parafii pw. Świętego Wawrzyńca ks. Piotr Wasilewski, w niedzielę 1 sierpnia odbędzie się poświęcenie nowego sztandaru. Ten jest już gotowy, o czym druhowie mogli przekonać się na zebraniu. Po raz pierwszy pojawia się na nim data 1908 rok, bowiem strażacy wreszcie przyjęli do wiadomości ustalenia historyków, że ich jednostka powstała nie w 1910, ale dwa lata wcześniej.

 

Rozmowa z Waldemarem Melerowiczem - prezesem OSP Kościelna Wieś - w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa" 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -1

    strażak

    Jak na sekretarza to wypadało by właściwie nosić medale