Reklama

Kościelna Wieś. Zmiany kadrowe w OSP

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 09:00
Autor:

Kościelna Wieś. Zmiany kadrowe w OSP  - Zdjęcie główne

Jan Grabarek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "To był monolog w wykonaniu prezesa. Ja praktycznie się nie odezwałem. Większość tej wypowiedzi nie nadaje się do druku w gazecie, musiałaby być wykropkowana… Obelgi… Buta."

Reklama

Jan Grabarek – o czym już informowaliśmy - zrezygnował nie tylko z sekretarzowania OSP Kościelna Wieś – ale też z członkostwa w straży. A zaznaczyć trzeba, że należał do niej ponad 40 lat, a jego pradziadek i dziadek byli założycielami jednostki we wsi. Co się więc stało?

- Rezygnuję ze względu na złą atmosferę i postawę prezesa, która mi się nie podoba – tłumaczył wówczas Jan Garbarek.

Ale o szczegółach wtedy mówić nie chciał. Przypomnijmy - do rezygnacji Grabarka doszło podczas spotkania druhów z OSP w Kościelnej Wsi, którzy zebrali się, by podsumować swoją działalność, zaplanować najbliższe miesiące i wybrać nowe władze. Długoletni sekretarz OSP Kościelna Wieś nie stawił się osobiście, ale przygotował pismo, w którym poinformował o swojej decyzji powołując się na wspomnianą atmosferę w jednostce.

- Szczegóły zamierzam przedstawić w liście do wojewódzkich władz OSP – mówił wówczas Jan Grabarek.

Prezes OSP w Kościelnej Wsi Waldemar Melerowicz - zapewniał, że był zdziwiony i nie wie - o co Grabarkowi chodzi. 

- Jeżeli była zła atmosfera, to stworzył ją właśnie Jan Grabarek. A teraz odchodzi z powodu atmosfery, którą sam wywołał – powiedział „Życiu Pleszewa” - Waldemar Melerowicz, prezes OSP Kościelan Wieś. I dodał: Kiedyś mieliśmy pewną utarczkę słowną. Nie chcę tego roztrząsać. Ale w takich sytuacjach powinno to być załatwione i wyjaśnione między nami, a nie publicznie.

Dziś wiemy więcej na ten wspomnianej utarczki. 

- To był monolog w wykonaniu prezesa. Ja praktycznie się nie odezwałem. Większość tej wypowiedzi nie nadaje się do druku w gazecie, musiałaby być wykropkowana… Obelgi… Buta. „Kto tu rządzi? Ja tu jeszcze rządzę!” – mówił mi – opisuje Jan Grabarek. I dodaje. - Czy takie zachowanie przystoi prezesowi OSP, członkowi zarządu gminnego i powiatowego?

W rozmowie z nami wyjaśnia tez szczegóły swojej rezygnacji.  Wywiad z Janem Grabarkiem w papierowym wydaniu "Życia Pleszewa". 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.