Reklama

Gmina Pleszew. Suchorzew. Ta aleja to miejsce magiczne!

Opublikowano: 24 kwietnia 2021 12:00
Autor: Jakub Nowak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Park w Suchorzewie to prawdziwa – choć zapewne nie do końca jeszcze odkryta przez samych mieszkańców powiatu – turystyczna perełka. Dumą jest m.in. niesamowita aleja grabowa – uznawana za miejsce magiczne. W tym roku – dzięki staraniom sołtysa i rady sołeckiej - rozpoczęły się działania związane pracami porządkowymi na terenie parku.

Reklama

Park w Suchorzewie to wyjątkowe, choć przez wielu zapewne jeszcze nie do końca nieodkryte miejsce w powiecie pleszewskim. Jego historia sięga końca XVIII wieku. Położony na zboczu wzniesienia, o powierzchni ok. 4,5 hektara, dziś jest pod opieką konserwatora zabytków.

CZYTAJ TAKŻE: Suchorzew. Ach, co to były za dożynki! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Park w Suchorzewie. Rozpoczęła się pielęgnacja

– To miejsce z naprawdę dużym potencjałem turystycznym – przyznaje dziś Dariusz Dryjański, sołtys Suchorzewa.

Dlatego też – jak opowiada – wraz z radą sołecką i mieszkańcami uznał, że warto inwestować w pielęgnację tych terenów.

– Dziś – w kontekście turystycznym - często słyszy się o innych parkach w rejonie, tymczasem niewiele osób może zdaje sobie sprawę, że tu u nas – „pod nosem” – mamy równie piękne miejsce. W tym roku przeznaczyliśmy z budżetu sołeckiego pieniądze – na pielęgnację tego terenu. Firma przeprowadziła już pierwsze prace, uporządkowano m.in. część terenu z zalegających gałęzi, oznaczono także suche, zagrażające bezpieczeństwu drzewa, które będą musiały być wycięte – wylicza Dariusz Dryjański. 

CZYTAJ TAKŻE: Powiat pleszewski. Suchorzew. Są kolejne pieniądze na remont drogi

Park w Suchorzewie. Jest wizja

Sołtys Suchorzewa ma nadzieję, że – dzięki wiejskim inwestycjom także w kolejnych latach – uda się jeszcze bardziej wyeksponować – pod względem turystycznym - te tereny.

– Marzy mi się, aby na początku parku od strony sali wiejskiej, postawić także na alejce ławeczkę albo dwie - by można było tutaj sobie odpocząć w cieniu drzew. Już dziś zresztą zachęcam wszystkich chętnych do odwiedzenia tego parku, zwłaszcza tych, którzy o nim do tej pory nie wiedzieli – zachęca sołtys. 

Park w Suchorzewie. Warto odwiedzić

A warto dodać, że można tutaj znaleźć m.in. wiekowe, pomnikowe dęby. Nie brakuje także innych drzew, prawdziwą perełką są alejki grabowe, które – zwłaszcza latem – tworzą miejsce iście magiczne.

– To nasz ewenement turystyczny w Suchorzewie, miejsce naprawdę piękne i niezwykłe, a zapewne przez wielu nieodkryte. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tych terenów – mówi Dariusz Dryjański.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.