Reklama

Gmina Chocz. Przebudowa tej trasy może kosztować 1,6 mln zł! Wniosek już złożono

Opublikowano: 14 sierpnia 2021 10:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Gmina Chocz. Przebudowa tej trasy może kosztować 1,6 mln zł! Wniosek już złożono - Zdjęcie główne

Koszty remontu ul. Łąkowej w Choczu będą bowiem spore – według szacunków może być to grubo ponad 1,6 mln zł. | foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przebudowa ul. Łąkowej w Choczu – to temat „wałkowany” w gminie od wielu lat. Mieszkańcy narzekają na trudności związane z poruszaniem się po tej trasie, zwłaszcza w kontekście bezpieczeństwa pieszych. O remont drogi od lat walczy także radny Eugeniusz Michalak. Teraz w końcu pojawiło się światełko w tunelu.

Reklama

„Niebezpieczna”, „za wąska”, „utrudniająca poruszanie się” – to tylko kilka określeń mieszkańców odnośnie ul. Łąkowej w Choczu. Walka o przebudowę wspomnianej trasy trwa od lat. O konieczności mówią mieszkańcy, apelują o to również choccy radni.

Remont ul. Łąkowej w Choczu. Radny apeluje

Przypomnijmy: o wspomnianą inwestycję od lat walczy m.in. radny Eugeniusz Michalak. Co jakiś czas przypomina władzom miasta o konieczności prac w tym miejscu. Jak opisywaliśmy już na naszych łamach –rozmowy o konieczności przebudowy pojawiały się lata temu - jeszcze w roku 2009. Teraz radny Michalak wystosował kolejne pismo do władz gminy – tym razem oficjalny wniosek – odnośnie zabezpieczanie w budżecie gminy pieniędzy – na lata 2022-2023 – na wspomnianą przebudowę ul. Łąkowej w Choczu. 

- Obecnie droga ta jest niebezpieczna, ponieważ szerokość drogi wynosi 4 metry, co uniemożliwia swobodne poruszanie się pieszych, rowerzystów, samochodów oraz maszyn rolniczych – wylicza radny Michalak.

I jak dodaje, przyszłe prace powinny być kompleksowe – zarówno w kontekście wykonania chodników, odprowadzana wody, położenia nowego asfaltu jak i przesunięcia słupów oświetleniowych. Radni zaznacza przy tym, że remont ul. Łąkowej był już przesuwany w poprzednich latach.

- Według WPF (Wieloletnia Prognoza Finansowa, dop.red.) z 20 grudnia 2018 okres realizacji był zaplanowany na lata 2018-2020, a obecnie (WPF z 22 lipca 2021) został ustalony na lata 2021-2023 – przypomina w swoim piśmie do władz radny. 

Remont ul. Łąkowej w Choczu. Dokumentacja już jest

Co na to władze Chocza?

Burmistrz gminy przypomina, że dokumentacja budowlana na wspomnianą inwestycję jest już gotowa od roku.

– Dokumentacja budowlana została opracowana w roku 2020 – tłumaczy Marian Wielgosik.

No dobrze, na jakim etapie są więc obecnie plany związane z konkretną realizacją inwestycji, która obecnie nie jest ujęta w budżecie?

– Aktualnie trwa wykupienie działek – pod przebudowę ulicy Łąkowej w Choczu – wyjaśnia burmistrz.

To niezbędne – jeśli chodzi o planowane poszerzenie trasy, o które apeluje radny. Burmistrz Chocza zaznacza przy tym, że inwestycja na pewno nie jest zapomniana – w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy od roku 2020 zabezpieczane są na nią sukcesywnie pieniądze – i zaplanowano to aż do roku 2023.

Remont ul. Łąkowej w Choczu. Będzie dofinansowanie?

Warto tu jednak zaznaczyć, że niedawno gmina złożyła specjalny wniosek - odnośnie dofinansowania do wspomnianego remontu ul. Łąkowej.

– 21 lipca 2021 roku złożyłem wniosek o dofinansowanie z programu „Polski Ład” na przebudowę ulicy Łąkowej – odpowiada Marian Wielgosik.

Koszty remontu będą bowiem spore – według szacunków może być to grubo ponad 1,6 mln zł. 

Remont ul. Łąkowej w Choczu.  Co jest w planie?

Co konkretnie zawarto we wniosku?

– Zakres tej inwestycji obejmuje: roboty przygotowawcze, rozbiórkę istniejących elementów konstrukcji nawierzchni jezdni, wykonanie kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej, wybudowanie linii oświetlenia ulicznego typu LED, pełną konstrukcję jezdni, pełną konstrukcję budowy chodników i zjazdów – wylicza burmistrz Marian Wielgosik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.