Reklama

Reklama

Gizałki, Tomice. Kierowcy uważajcie!

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 16:00
Autor:

Gizałki, Tomice. Kierowcy uważajcie! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym miesiącu powinny zakończyć się prace związane z budową kolejnego etapu ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 442 w gminie Gizałki.

Reklama

Jeszcze w tym miesiącu powinny zakończyć się prace związane z budową kolejnego etapu ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej 442 w gminie Gizałki.

- Prowadzone są roboty ziemne - rozbiórkowe. Równocześnie powstaje kolejny fragment kolektora kanalizacji deszczowej. Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i bezpieczną jazdę. Zadanie zakończy się w lipcu - informuje Malwina Korzeniewska-Michalak z WZDW w Poznaniu. 

Przypomnijmy – w tym roku budowany jest trzeci odcinek ścieżki - od Leszczycy do Polnej w Gizałkach. Zgodnie z planami samorządu wojewódzkiego – który przeznaczył tym razem na ten cel 957.000 zł - podzielony został na dwa etapy. Prace wykonuje miejscowa firma Gregbud z Nowego Oleśca, która wyceniła roboty na blisko 655.000 zł.

- Wykonana zostanie ścieżka rowerowa o szer. 2,5 m, a także odwodnienie - poprzez kanalizację deszczową – mówi wójt Gizałek, Robert Łoza. I podkreśla: Realizacja tej inwestycji możliwa jest dzięki współpracy samorządu gminy z samorządem województwa wielkopolskiego polegającej na wspólnym finansowaniu.

Z budżetu gminy na ten cel została przeznaczona - tym razem - kwota 400.000 zł.

Projekt budowy ścieżki gotowy był na przełomie lat 2017/2018. Pierwsze dwa odcinki powstały w 2018 i 2019 roku w ramach projektu „Budowa ścieżek rowerowych" wzdłuż dróg wojewódzkich - realizowanego wspólnie przez Urząd Marszałkowski oraz lokalne samorządy, w tym przypadku gminę Gizałki. Pierwszy pobudowany odcinek ścieżki miał 710 metrów i kosztował 1,3 miliona złotych. Gizałki ze swojego budżetu przeznaczyły wówczas na ten cel - 662.300 zł. Drugi etap inwestycji - to 270 metrów - od szkoły w Tomicach do Leszczycy. Na roboty wydano 638.000 zł, z czego niespełna 319.000 zł pochodziło z gminnej kasy. Koszt całej  inwestycji oszacowano na 4,5 miliona złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  wnuczka

  dziadek mój mówił: pierdoły z Ligoty, a tu pierdoły z Gizałek

 • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Gizałekówna

  Uważajcie! Macie uważać - ostrzega pan.