Reklama

STRZELECTWO. Upalny Puchar Pleszewa

Opublikowano: ndz, 20 cze 2021 14:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Upał towarzyszył uczestnikom Otwartych Zawodów Strzeleckich „Puchar Pleszewa”, przeprowadzonych dzisiaj na Karczemce.

Organizator zawodów – Klub Strzelecki LOK Gilza Pleszew – zaproponował dziesięć odrębnych konkurencji. Jedna z nich przewidziana była wyłącznie dla młodzieży, która rywalizowała w strzelaniu z karabinu sportowego. Zwyciężyła Marta Machowska (85 punktów), wyprzedzając Mikołaja Hajdasza i Natalię Kasprzak (po 83 punkty).

Najwięcej uczestników, bo aż 83, zgromadziło strzelanie z pistoletu centralnego zapłonu. Zwyciężył Eryk Jaworski (Bellona Kalisz, 94 punkty), a tuż za nim sklasyfikowano dwóch reprezentantów pleszewskiej Gilzy – Przemysława Jędrasiaka (94) i Marcina Derę (92).

Z karabinu centralnego zapłonu strzelano na trzech dystansach. Dwie pierwsze lokaty na dystansie 100 metrów przypadły zawodnikom Gilzy - Ryszardowi Bandoszowi i Jackowi Antczakowi, którzy uzyskali wynik po 94 punkty. Na dystansie 200 metrów górą był Michał Niewiejski (Bursztyn Kalisz, 91 punktów), a drugi był Andrzej Majewski z Gilzy (90). Na 300 metrów wygrał Jacek Chełstowski ze Snajpera Poznań (96). 

Konkurencja trapu zdominowana została przez strzelców Gilzy. Zwyciężył Maciej Gruszka (17 punktów), wyprzedzając Bronisława Namysła (16) i Wiesława Wielebskiego (15).

Pistolet sportowy stanowił jedyną konkurencję, w której dominowali przyjezdni. Najlepszy z nich, Marian Cichecki (Sokół Zduńska Wola), osiągnął wynik 92 punkty. Krzysztof Kmiecik (Gilza) strzelał z kolei najlepiej z karabinu sportowego dowolnego, osiągając rezultat 87 punktów.

„Czarnoprochowcom” zadedykowane były dwie konkurencje. W pistolecie wygrał Artur Mańkowski (86), a w karabinie – Jakub Witek (62). Obaj reprezentowali Gilzę.

Najlepsi uhonorowani zostali pucharami, które ufundował Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie. Organizator dołożył dyplomy i zadbał o podniebienie uczestników, serwując kaszankę i kiełbasę z grilla.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.