Autor: | Zdjęcie: Piotr Hain

II liga Koszykówki. Nie ma mocnych na Kosza - Zdjęcie główne

Przemysław Galewski rozegrał najlepszy mecz w tym sezonie | foto Piotr Hain

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Sport Kosz Kompaktowy Pleszew wciąż jest niepokonany na drugoligowych parkietach. Dzisiaj wygrał we Wrocławiu z WKK II, umacniając się na czele tabeli.

Nasz zespól rozpoczął od prowadzenia 7:0, które na chwilę utracił (11:10 dla WKK po rzucie Tomasza Madejskiego), ale po chwili je odzyskał i już nie oddał do końca zawodów. Niemniej w miarę wyrównana walka trwała do końca drugiej kwarty.

– Pierwsza połowa była nieco słabsza w naszym wykonaniu. Staraliśmy się grać tak, jak oni, a z młodzieżowym zespołem trzeba grać swoją koszykówkę. W drugiej połowie wrzuciliśmy nasz bieg, udało się wygrać różnicą ponad dwadzieścia punktów dzięki zorganizowanej obronie. Znowu wygrał zespół – powiedział po meczu Alan Urbaniak, trener pleszewskiej drużyny.

Swój najlepszy w tym sezonie mecz rozegrał Przemysław Galewski (ranking ewaluation 22), który do 20 punktów dołożył 8 zbiórek.

- Przemek miał dzisiaj swoje dobre momenty, ale zapracował na to cały zespół, tak, by w ostatniej fazie Przemek mógł rzucić trójkę czy wykończyć rzut po dobrym podaniu – ocenił Alan Urbaniak.

Pleszewianie zaimponowali wysoką skutecznością z rzutów z gry - 74%, w tym z dystansu – 42%. Wrocławianie trafiali dużo gorzej, ale pleszewska defensywa nie pozwoliła na rzuty z czystych pozycji. Nie zagrał tym razem Krzysztof Spała.

– Krzysiek przechodził szczepienie covidowe, daliśmy mu wolne, bo trochę ręka go bolała - wyjaśnił trener Kosza.

W następny weekend Kosz będzie pauzować, a na parkiecie pojawi się dopiero 6 listopada, kiedy to zagra w Żarach z BC Swiss Krono.

WKK II WROCŁAW – KOSZ KOMPAKTOWY PLESZEW 67:89