Reklama

Pleszew. Spotkanie z Piotrem Milewskim. Dowiesz się jak wygląda podróż Koleją Transsybersyjską i jak pracuje się w japońskiej korporacji

Opublikowano: 9 maja 2021 10:00
Autor: Jakub Nowak | Zdjęcie: www.piotrmilewski.com

Pleszew. Spotkanie z Piotrem Milewskim. Dowiesz się jak wygląda podróż Koleją Transsybersyjską i jak pracuje się w japońskiej korporacji - Zdjęcie główne

13 maja (czwartek) o godz. 18.00 w pleszewskiej bibliotece odbędzie się spotkanie z Piotrem Milewskim – pisarzem, podróżnikiem, ekonomistą. | foto www.piotrmilewski.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 13 maja (czwartek) o godz. 18.00 w pleszewskiej bibliotece odbędzie się spotkanie z Piotrem Milewskim – pisarzem, podróżnikiem, ekonomistą.

Reklama

13 maja (czwartek) o godz. 18.00 w pleszewskiej bibliotece odbędzie się spotkanie online z Piotrem Milewskim – pisarzem, podróżnikiem, ekonomistą. 

CZYTAJ TAKŻE: Pleszewska biblioteka opracowała i wydała kolejny quest związany z historią Pleszewa

Pleszew. Spotkanie online z Piotrem Milewskim w bibliotece

Piotr Milewski urodził się w 1975 roku Chełmie, a wychował w Opolu. Studiował w Poznaniu, Wiedniu, Pasawie, Filadelfii i Otaru. Mieszkał w Monachium, Sapporo i Tokio. Dziewięć lat spędził w Japonii.

Był nauczycielem angielskiego, lektorem podręcznika do nauki języka polskiego w Tokio, wykładowcą akademickim, dziennikarzem, handlowcem w japońskim przedsiębiorstwie. Podróżował po Europie, Ameryce Północnej, Azji i Afryce.

Debiutował w 2000 roku wierszem na łamach Magazynu Literacko-Publicystycznego Młodych Iskra. Autor bestsellerowych książek „Transsyberyjska” (2014), „Dzienniki japońskie” (2015) i „Islandia” (2018). Współautor książki „Hokkaido. Japonia bez gejsz i samurajów” (2006) oraz antologii „Azja. Opowieści podróżne” (2018).

Pisze po polsku, angielsku i japońsku. Publikuje teksty i zdjęcia w: National Geographic Traveler, Magazyn Kontynenty, Magazyn USTA, Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Tygodnik Powszechny, Podróże, Odra, Zwierciadło, Kwartalnik Literacki WYSPA, Poznaj Świat, Miesięcznik społeczno-kulturalny "Teraz" (w Filadelfii), Gazeta Polska w Japonii oraz japońskich Mainichi Weekly, Hokkaido Shimbun, Gengo i Tetsudō Fan.

- Podróżuję od najmłodszych lat. Pociągami, autobusami, samolotami, pieszo i autostopem. Podróżuję, bo coś każe mi odkrywać świat. Po to wyruszam w drogę, spotykam ludzi, słucham opowieści. Podróżuję również po to, by potem dzielić się światem, który odkrywam i próbuję zrozumieć. Dzielić się tą wielką radością. Dlatego piszę książki i spotykam się z czytelnikami - opisuje sam Piotr Milewski na swojej stronie internetowej.

Pleszew. Spotkanie z Piotrem Milewskim w formie online

- Wydarzenie odbywa się w formule online. Uczestnicy będą mogli je śledzić na Facebooku i tą drogą również zadawać pytania naszemu gościowi. Piotr Milewski opowie o swoich fascynujących podróżach m.in. po Azji czy Islandii, o tym, jak wygląda podróż słynną Koleją Transsybersyjską, a także o doświadczeniach, które zdobył, pracując w japońskiej korporacji – wylicza Zuzanna Musielak-Rybak, dyrektor pleszewskiej biblioteki.

CZYTAJ TAKŻE: Zuzanna Musielak-Rybak: - Dziś w bibliotece jest całkiem głośno

Spotkanie jest częścią projektu "Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, który dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Partnerstwo dla książki”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.