Reklama

Katarzyna Zawada ruszyła w trasę koncertową

Opublikowano: 13 czerwca 2021 09:00
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne

Katarzyna Zawada ruszyła w trasę koncertową - Zdjęcie główne

foto archiwum prywatne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Katarzyna Zawada została laureatką stypendium XVIII edycji programu Młoda Polska. Artystka z Żegocina znalazła się w gronie 116 szczęśliwców. I właśnie ruszyła w trasę koncertową.

Reklama

„Młoda Polska” – to program przeznaczony dla młodych artystów mających w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, którą uprawiają – filmie, fotografii, literaturze, muzyce, sztukach wizualnych, tańcu lub teatrze. W tym roku - decyzją ministra kultury i dziedzictwa narodowego stypendium przyznano 116 osobom.

W tym zaszczytnym gronie znalazła się właśnie Katarzyna Zawada z Żegocina.

- Udało się! Otrzymałam stypendium z programu „Młoda Polska” przyznawanego na podstawie rozporządzenia ministra kultury i dziedzictwa narodowego. Zatem mój debiutancki album ukaże się jeszcze w tym roku! Dziękuję Narodowemu Centrum Kultury za zaufanie - podkreśla Katarzyna Zawada.

Kim jest Katarzyna Zawada?

Katarzyna Zawada to absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Antoniny Kowtunow. Z wykształcenia również pianistka. Swój warsztat muzyczny (wokalny i pianistyczny) kształci od 5. roku życia.

Ukończyła klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Pleszewie oraz Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu. Jest animatorką kultury, dyrygentką chóru „Cantare”, kierownikiem muzycznym zespołu salonowego oraz kapeli ludowej w Ośrodku Kultury w Żegocinie.

To również odtwórczyni roli Heleny Modrzejewskiej w spektaklach i widowiskach plenerowych. I co ważne – zdobywczyni I miejsca na II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German w Moskwie w 2015r. 

Liczne koncerty Katarzyny Zawady 

Katarzyna Zawada występowała już na Litwie, Białorusi, w Rosji, Uzbekistanie czy Wielkiej Brytanii. W swoim repertuarze ma utwory operetkowe, musicalowe, sakralne, oratoryjno-kantatowe oraz polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej. Jest stypendystką rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu, a także starosty pleszewskiego i marszałka województwa wielkopolskiego. Mało tego - w 2017 roku otrzymała brązową odznakę honorową przyznaną przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Ostrowie Wielkopolskim za zasługi w pracy społecznej związku. 

Katarzyna Zawada ruszyła w trasę 

Piosenek w wykonaniu artystki z Czermina można posłuchać m.in. na wydanej ostatnio płycie z utworami z repertuaru Anny German. Jedenastu wspaniałym solistkom, towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego pod batutą Tomasza Labunia. Kilkanaście dni temu Katarzyna Zawada ruszyła w trasę koncertową. Ma już za sobą występ m.in. w Łobeskim Domu Kultury.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.