Reklama

Reklama

Gmina Gizałki. Będzie kasa na przedszkole?

Opublikowano: sob, 27 mar 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Przedszkole Nowa Wieś

Gmina Gizałki.  Będzie kasa na przedszkole? - Zdjęcie główne

Wierzchy. Co z nowym przedszkolem? Jest problem | foto Przedszkole Nowa Wieś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Nowe przedszkole w Wierzchach, zgodnie z planami, miało ruszyć we wrześniu przyszłego roku. Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę budynku szkoły we wsi.

Reklama

To tam, jak już informowaliśmy, przeniosą się przedszkolaki z placówki funkcjonującej obecnie w Nowej Wsi.  Ale pojawił się problem…

Wójt ogłosił przetarg na przebudowę budynku w Wierzchach. Inwestycja zakłada rozbudowę z przebudową na przedszkole wraz z adaptacją pomieszczeń kuchennych i sanitarnych. Zaplanowano m.in. dwie sale dla dzieci, szatnię, pomieszczenie wydawania posiłków, pomieszczenie socjalne i porządkowe czy biuro. Zaprojektowano również 8 miejsc postojowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Na inwestycję planowano przeznaczyć 600.000 zł. 

Do przetargu przystąpiło siedem firm. Najtańsza oferta wynosi 773.000 zł, czyli grubo ponad zakładaną kwotę. Kolejne są jeszcze wyższe i sięgają blisko miliona złotych. Co teraz? Gmina może rozstrzygnąć przetarg i poszukać dodatkowych środków w budżecie lub unieważnić  i ogłosić kolejny.

– Będę rozmawiał z radnymi na komisji oświaty. To do rajców będzie należeć decyzja, czy przeznaczą dodatkowe środki z budżetu na ten cel – mówił wójt Gizałek, Robert Łoza. 

Gizałki. Co na to radni?

Członkowie komisji oświaty wypowiedzieli się w temacie jednogłośnie.

– Trzeba poszukać brakujących pieniędzy – zaznacza szef komisji - Krzysztof Walendowski.

Pozostali radni byli takiego samego zdania.

– Teraz muszę z panią skarbnik usiąść i poszukać tych pieniędzy – zapowiada wójt Łoza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.