Reklama

Czy w Pleszewie dzieci wrócą do szkół? Czy będzie nauka hybrydowa od 1 września?

Opublikowano: 18 sierpnia 2021 06:15
Autor:

Czy w Pleszewie dzieci wrócą do szkół? Czy będzie nauka hybrydowa od 1 września? - Zdjęcie główne

Czy w Pleszewie dzieci wrócą do szkół? Czy będzie nauka hybrydowa od 1 września?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Czy 1 września dzieci z Pleszewa pójdą normalnie do szkoły? Czy może czeka je nauka hybrydowa? Władze miasta odpowiadają.

Reklama

Pleszew. Czy dzieci wrócą do szkół? Czy będzie nauka hybrydowa?

17 sierpnia – podczas nadzwyczanej sesji rady miasta w Pleszewie – poruszono temat związany z nauką w szkołach od 1 września.

- Czy planowana jest hybrydowa nauka? Czy póki co będzie stacjonarna i nie ma powodu do niepokoju rodziców? – pytała wprost radna Elżbieta Hyla.

Co na to władze Pleszewa?

Pleszew. Czy dzieci wrócą do szkół? Czy będzie nauka hybrydowa?

Jak zaznacza wiceburmistrz Izabela Świątek – nie ma planów odnośnie nauki hybrydowej.

- Minister edukacji zakłada edukację stacjonarną – my też liczymy, że nie będzie inaczej. Poziom zachorowań na terenie powiatu jest na tyle niski - zresztą w ogóle zachorowań nie ma - nie widzę więc powodu, by podejmować jakiekolwiek decyzje o nauce hybrydowej. Przypominam jednak, że takie decyzje i tak były podejmowane odgórnie, my z poziomu samorządu ani szkoły takiej decyzji samodzielnej podejmować nie mogliśmy. Na chwilę obecną wszyscy wracają do szkół, co nas bardzo cieszy – zaznacza Izabela Świątek.

Jak dodaje wiceburmistrz, szkoły są przygotowane do nowego roku szkolnego.

– Trwają przygotowania techniczne, w przyszłym tygodniu będą spotkania z kuratorem oświaty, my mamy też spotkania z dyrektorami. Rekomendacje, które były udzielne w zeszłym roku przez burmistrza i te ogólnopolskie - przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej - obowiązują, zostały nieco uzupełnione w tym roku, ale nie pojawiło się nic, co by nas zaskoczyło i czego byśmy wcześniej w naszych rekomendacjach nie ujęli - komentuje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.