Reklama

Reklama

60-lecie KGW Gołuchów. To był piękny jubileusz! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: sob, 2 paź 2021 15:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko Koło Gospodyń Wiejskich w Gołuchowie świętowało swoje 60-lecie. Podczas pięknej imprezy nie zabrakło wielu gości, życzeń oraz wyróżnień dla pań o najdłuższym stażu.

Reklama

Historia KGW Gołuchów

Koło Gospodyń Wiejskich w Gołuchowie powstało dokładnie 10 listopada 1961 roku – z inicjatywy ówczesnego agronoma – Seweryna Kępińskiego. Na początku tworzyło je zaledwie osiem pań – a pierwszą szefową KGW w Gołuchowie została Władysława Banasiak. Z roku na rok członkiń jednak przybywało, a bywały i takie lata, że koło liczyło nawet 135 osób. Na przestrzeni lat kolejnymi przewodniczącymi gołuchowskiego Koła były: Irena Mikołajczyk, Zdzisława Wolska, Władysława Płaczek, Józefa Jarmuż i Maria Kantczak. 

43 panie działają dziś w KGW Gołuchów

Obecnie w KGW w Gołuchowie działają 43 panie. Są bardzo aktywne – dzięki ich pracy współorganizowanych jest w gminie wiele imprez. Obecną szefową KGW w Gołuchowie jest Halina Jędrzejak, która poprowadziła sobotnią uroczystość. Na początku – po opowiedzeniu krótkiej historii KGW w Gołuchowie, minutą ciszy uczczono panie, które nie doczekały dzisiejszego święta. Następnie nie zabrakło wielu ciepłych słów oraz życzeń.

– Bardzo cieszę się z dzisiejszego jubileuszu i świętowania – życzę, żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy. A jak powiedział pewien poeta: świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów – mówiła dziś do pań przewodnicząca KGW w Gołuchowie, Halina Jędrzejak.

Życzenia dla KGW Gołuchów

Wójt gminy, Marek Zdunek, życzył z kolei wszystkim paniom samych dobrych chwil. Podkreślał przy tym rolę Kół Gospodyń Wiejskich.

– Obok Ochotniczych Straży Pożarnych, nie poddają się licznym zmianom i zawieruchom, którym nasza ojczyzna jest ciągle poddawana. Dziękuję Wam bardzo i życzę, byście chociaż raz na jakiś czas spotykały się z dowodami wdzięczności tych wszystkich, dla których swoją działalność dedykujecie. I oby tych jubileuszy było jeszcze wiele! – mówił Marek Zdunek.

Wyróżnienia z okazji 60-lecia KGW Gołuchów

Warto zaznaczyć, że podczas uroczystości wyróżniono również panie, które działają w Kole Gospodyń Wiejskich w Gołuchowie najdłużej. I jak się okazuje aż 12 pań ma ponad 50-letni staż. Wszystkie trzymały symboliczne kwiatki i dyplomy.

Najdłuższym stażem – aż 59 lat w Kole! – mogą pochwalić się: Maria Musidławska oraz Maria Kantczak. Ponadto wyróżniono następujące panie: Halina Kościelak (58 lat w KGW), Maria Kępińska (56 lat w KGW), Zdzisława Wolska (54 lata w KGW), Irena Derwich (54 lata w KGW), Stefania Pisarska (54 lata w KGW), Wanda Tanaś (52 lata w KGW), Krystyna Tomaszewska (52 lata w KGW), Janina Bociańska (52 lata w KGW), Józefa Jarmuż (50 lat w KGW), Bożena Sobczak (50 lat w KGW).

Nie zabrakło także wyróżnienia – złożonego przez przedstawiciela Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu – samej przewodniczącej Haliny Jędrzejak.

Poczas imprezy nie zabrakło oczywiście pysznego poczęstunku oraz dobrej muzyki w wykonaniu kapeli z Turska.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z 60-LECIA KGW GOŁUCHÓW

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.